blank

Twoja Optyka

blank

Sklep ze sprzętem myśliwskim

Jak skutecznie zaistnieć na konkurencyjnym i specyficznym rynku, budując widoczność i zaufanie łącząc działania SEO oraz content marketing? Wraz z sklepem Twoja Optyka mamy odpowiedź na to pytanie!

e-commerce

seo

blank
+
fraz w TOP50 w 6 miesięcy
od powstania sklepu
+ 0
użytkowników
miesięcznie
+ 0
fraz w TOP10 w 6 miesięcy
od powstania sklepu
0
miesiące na stworzenie nowego sklepu internetowego
blank
blank

O kliencie

Twoja Optyka

Firma zajmuje się dystrybucją i sprzedażą wysokiej jakości produktów z dziedziny optyki myśliwskiej - termowizorów, noktowizorów, lornetek, lunet celowniczych czy akcesoriów myśliwskich. Myślistwo jest pasją właściciela firmy, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu niezwykle ciekawe hobby przerodziło się w pracę i codzienne zajęcie.

To co z całą pewnością wyróżnia firmę na tle konkurencyjnych sklepów to ambona widokowa, dzięki której każdy klient przed zakupem może przetestować sprzęt w terenie. Twoja Optyka oferuje nie tylko wysokiej jakości produkty, ale służy także ogromną wiedzą i radą przy okazji wyboru produktów dla siebie.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Na rynek wchodzi nowa marka, oferująca popularny asortyment z wysokiej półki. Celem jest jak najszybsze zbudowanie rozpoznawalności i ugruntowanej pozycji w konkurencyjnej i trudnej marketingowo branży.

wyzwania

Czemu musimy sprostać?

Klient jest dystrybutorem produktów, które są popularne na rynku i oferowane przez całą konkurencję. Wchodzimy zatem na rynek z nową, nieznaną marką, która musi przebić się przez dużą ilość konkurentów, dysponujących dużymi budżetami.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z Twoja Optyka rozpoczęliśmy w lutym 2023 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego omówiliśmy specyfikę nowego sklepu internetowego, a także wymagania co do projektu.

ETAP 1

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania strategiczne i marketingowe to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy z marką, która dopiero wchodzi na rynek.

ETAP 2

Stworzenie sklepu

Po ustaleniu szczegółów i wymagań co do realizacji, przystąpiliśmy do zaprojektowania i wdrożenia nowoczesnego sklepu internetowego z wykorzystaniem WordPress Woocommerce.

ETAP 3

Rozpoczęcie działań SEO

Od razu po wykonaniu i wdrożeniu sklepu internetowego rozpoczęliśmy wdrażanie przjętej strategii SEO, obejmującej wszystkie kategorie produktów dostępne w sklepie internetowym.

blank
dobry e-commerce TO PODSTAWA

Sklep internetowy

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach ciężko prowadzić sprzedaż bez sklepu internetowego. Tym bardziej jeśli mówimy o nowej działalności, nastawionej na rozwój i stabilny wzrost na konkurencyjnym rynku, obsadzonym od wielu lat przez rozpoznawalne firmy.

Wykonaliśmy intuicyjny, szybki, czytelny i spełniający wymagania klienta sklep, który pozwala złożyć zamówienie na dowolny produkt bez zbędnych komplikacji. Sklep jest wyposażony we wszystkie niezbędne integracje z operatorami płatności czy firmą kurierską, co gwarantuje sprawne realizowanie i obsługę zamówień.

blank
Przygotowany pod wysoką konwersję

Zaprojektowaliśmy sklep pamiętając o tym co jest jego celem - zakup. Intuicyjna ścieżka zakupowa to absolutna podstawa e-commerce.

blank
Czytelny i prosty w obsłudze

Barwy spójne z identyfikacją firmy, czytelne przedstawienie oferowanego asortymentu i atrakcyjna prezentacja produktów.

blank
Zoptymalizowany pod SEO

Sklep został przystosowany do dalszych działań w zakresie pozycjonowania, a także wyposażony w bloga branżowego.

blank
zobacz efekty działań seo

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Wdrażanie strategii rozpoczęliśmy w maju 2023 roku od optymalizacji sklepu internetowego, który wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc sklep zadbaliśmy już o przyjazność adresów URL, meta dane czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły branżowe. Podejmowane działania sprawiają, że już po kilku miesiącach wyniki organiczne generują duży ruch w sklepie, przypomnijmy - na bardzo konkurencyjnym rynku, zdominowanym przez duże firmy z kilkunastoletnim doświadczeniem.

blank
Analiza i dobór konwertujących fraz

Budowanie stabilnego źródła ruchu w oparciu o najbardziej konwertujące frazy to sposób na biznesowe powodzenie działań SEO.

blank
Tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie fraz kluczowych wykorzystując wysokiej jakości treści, które dodatkowo edukują użytkowników to skuteczny sposób na wzrosty.

blank
Stała optymalizacja konwersji

Sam ruch w serwisie nie przełoży się na rozwój biznesu, dlatego stale dbamy o optymalizajcę konwersji i realizację celów biznesowych.

Wykres widoczności fraz kluczowych i ruchu

blank

Widoczność serwisu - kwiecień 2023

TOP 3

0

fraz kluczowych

TOP 10

0

fraz kluczowych

TOP 20

0

fraz kluczowych

TOP 50

0

fraz kluczowych

Widoczność serwisu - grudzień 2023

TOP 3

16 blank

fraz kluczowych

TOP 10

189 blank

fraz kluczowych

TOP 20

423 blank

fraz kluczowych

TOP 50

958 blank

fraz kluczowych