blank

Sin Fronteras

blank

Szkoła języka hiszpańskiego

Jak wdrożenie nowej strony internetowej, odpowiednio dopasowanej do grupy docelowej, może zwiększyć współczynnik konwersji aż o połowę? Instytut języka hiszpańskiego z Warszawy się o tym przekonał!

STRONA WWW

seo

blank
+ 0 %
współczynnik konwersji
+ 0 %
ruchu z SEO (rok do roku)
+ 0
fraz w TOP3 w 4 miesiące
+ 0
nowych fraz w TOP50
blank
blank

O kliencie

Instytut Sin Fronteras

Szkoła języka hiszpańskiego Sin Fronteras, zlokalizowana w Warszawie, to renomowany instytut oferujący kursy hiszpańskiego na wszystkich poziomach zaawansowania dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Od 2004 roku, Sin Fronteras zapewnia wysokiej jakości edukację językową, prowadzoną przez doświadczonych lektorów, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Szkoła wyróżnia się indywidualnym podejściem do uczniów, małymi grupami oraz nowoczesnymi metodami nauczania, co sprawia, że nauka jest efektywna i przyjemna.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Klientowi zależy na nowej stronie internetowej, która nie będzie tylko nieaktualną i mało atrakcyjną wizytówką firmy, a narzędziem do regularnego pozyskiwania nowych kursantów.

wyzwania

Czemu musimy sprostać?

Szkoła funkcjonuje od 2004 roku, lecz przez ten czas nie zbudowała strategii marketingowej, która pozwoli pozyskiwać kurstantów regularnie i powtarzalnie.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z Sin Fronteras rozpoczęliśmy w sierpniu 2022 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego omówiliśmy założenia dotyczące nowej strony internetowej. Nie było wtedy jeszcze mowy o działaniach marketingowych, na które klient zdecydował się w późniejszym czasie.

ETAP 1

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania strategiczne i marketingowe to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy z marką, która chce pozyskiwać nowych klientów.

ETAP 2

Stworzenie strony WWW

Pierwszym elementem strategii było wykonanie nowej, marketingowej i skutecznej strony internetowej, która nie będzie zniechęcać klientów, jak nieaktualna, stara wersja serwisu.

ETAP 3

Rozpoczęcie działań SEO

Po nieco ponad roku od wdrożenia nowej strony WWW, rozpoczęliśmy współpracę w zakresie SEO na rynku lokalnym. Wdrażanie skutecznej strategii przynosi efekty każdego miesiąca.

blank
MARKETINGOWY SERWIS TO PODSTAWA

Nowa strona internetowa

Obecna strona internetowa, stworzona kilka lat wcześniej była jednak mało funkcjonalna i atrakcyjna i w żaden sposób nie zachęcała klientów do skorzystania z kursów Instytutu. Wspólnie postanowiliśmy, że starej strony nie ma sensu ratować i dużo lepszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie i wdrożenie nowego serwisu.

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy atrakcyjną, marketingową stronę internetową. Strona zawiera najważniejsze informacje dotyczące oferowanych kursów, a także pozwala na zapoznanie się z prowadzącymi zajęcia lektorami.

blank
Przygotowana pod wysoką konwersję

Strona internetowa Sin Fronteras została zaprojektowana w taki sposób, aby obniżyć koszty działań marketingowych.

blank
Czytelna oferta kursów

Jasne i konkretne zaprezentowanie oferowanych kursów językowych, wraz z merytorycznym opisem i szczegółami.

blank
Wartość i konkretne informacje

Każdy klient może zapoznać się na stronie z dokładnymi szczegółami interesującego go kursu, co nie jest standardem w branży.

blank
zobacz efekty działań seo

Pozycjonowanie strony internetowej

Wdrażanie strategii rozpoczęliśmy we wrześniu 2023 roku od optymalizacji strony internetowej, którą wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc stronę zadbaliśmy już o przyjazność adresów URL, meta dane czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły. Samo uruchomienie nowej strony znacznie zwiększyło współczynnik konwersji w serwisie, a za pomocą działań SEO stale zwiększamy ilość odwiedzin.

blank
Analiza i dobór konwertujących fraz

Budowanie stabilnego źródła ruchu w oparciu o najbardziej konwertujące frazy to sposób na biznesowe powodzenie działań SEO.

blank
Tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie fraz kluczowych wykorzystując wysokiej jakości treści, które dodatkowo edukują użytkowników to skuteczny sposób na wzrosty.

blank
Stała optymalizacja konwersji

Sam ruch w serwisie nie przełoży się na rozwój biznesu, dlatego stale dbamy o optymalizajcę konwersji i realizację celów biznesowych.

Wykres widoczności fraz kluczowych i ruchu

blank

Widoczność serwisu - sierpień 2023

TOP 3

39

fraz kluczowych

TOP 10

115

fraz kluczowych

TOP 20

182

frazy kluczowe

TOP 50

463

frazy kluczowe

Widoczność serwisu - grudzień 2023

TOP 3

77 blank

fraz kluczowych

TOP 10

166 blank

fraz kluczowych

TOP 20

286 blank

fraz kluczowych

TOP 50

701 blank

frazy
kluczowe