blank

Opakomat

blank

Systemy do produkcji opakowań

Jak w zaledwie 60 dni zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nową stronę internetową oraz zaawansowany sklep internetowy dla producenta maszyn do produkcji opakowań kartonowych jak i samych opakowań? Przekonaj się!

STRONA WWW

e-commerce

Rozpoczęcie współpracy: wrzesień 2023
Czas realizacji: 2 miesiące
Zakres: Projekt graficzny + wdrożenie strony WWW i sklepu

Technologia:

blank
blank
blank
blank

O kliencie

Opakomat

Opakomat to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych maszyn i systemów, które rewolucjonizują proces produkcji opakowań kartonowych. Firma stawia na nowoczesność, innowacje, poprawę produktywności i konkurencyjności swoich klientów, oferując rozwiązania, które przynoszą realne oszczędności.

W ofercie Opakomat znajdują się różnorodne maszyny, które są dostosowane do potrzeb i wymagań różnych przedsiębiorstw. Firma zapewnia, że dzięki jej rozwiązaniom produkcja staje się szybsza, bardziej efektywna i ekologiczna. Opakomat kieruje swoje usługi do wszystkich firm, które poszukują nowych możliwości rozwoju i optymalizacji swoich procesów pakowania.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Klient od lat zajmuje się produkcją systemów do produkcji opakowań kartonowych, chce rozwijać tę działalność, ale także nową linię biznesową - sprzedaż kartonów na wymiar.

wyzwania

Dlaczego strona i sklep?

Klient posiadał stronę internetową, która była wykonana kilka lat wcześniej i mało funkcjonalna. Najskuteczniejszym sposobem na prezentację rozbudowanej oferty firmy jest nowa - marketingowa i wizualnie atrakcyjna strona internetowa. Do obecnej działalności dochodzi kolejna linia biznesowa - sprzedaż kartonów na wymiar już od jednej sztuki, wobec czego konieczne aby firma posiadała własny sklep internetowy.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z firmą Opakomat rozpoczęliśmy we wrześniu 2023 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego poznaliśmy cele firmy na najbliższe lata i oczekiwania względem współpracy.

ETAP 1

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania strategiczne i projektowe to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy z firmą, która chce rozwijać swoją sprzedaż.

ETAP 2

Stworzenie strony WWW

Pierwszym elementem strategii było wykonanie nowej, marketingowej i skutecznej strony internetowej, która w atrakcyjny sposób zaprezentuje rozbudowaną ofertę firmy.

ETAP 3

Projekt i wdrożenie sklepu

Po ustaleniu szczegółów i wymagań co do realizacji, przystąpiliśmy do zaprojektowania i wdrożenia nowoczesnego sklepu internetowego z wykorzystaniem WordPress Woocommerce.

blank
MARKETINGOWY SERWIS TO PODSTAWA

Nowa strona internetowa

Poprzednia strona internetowa, stworzona kilka lat wcześniej była wystarczająca na początkowym etapie prowadzenia działalności, lecz hamowała jego skalowanie - była mało atrakcyjna, a jej aktualizacje i wprowadzanie zmian było mało intuicyjne i utrudnione.

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nową, marketingową stronę internetową, spójną z dotychczasową identyfikacją wizualną, której celem jest atrakcyjne zaprezentowanie oferty firmy. Strona w skuteczny sposób prezentuje wszystkie zalety współpracy z firmą, a także zachęca do wykonania konwersji, jaką jest kontakt.

blank
Przygotowana pod wysoką konwersję

Nowa strona internetowa została zaprojektowana w taki sposób, aby obniżyć koszty działań marketingowych.

blank
Prowadzi kandydata za rękę

Celem serwisu jest zaprezentowanie całej oferty firmy - zarówno usług jak i produktów, oraz doprowadzenie do konwersji, jaką jest kontakt.

blank
Daje wartość i pokazuje przewagę

Na stronie w jasny i czytelny sposób przedstawione zostały wartości, których oczekują firmy od oferowanych usług.

blank
DOBRY E-COMMERCE TO PODSTAWA

Sklep internetowy

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach ciężko prowadzić sprzedaż bez sklepu internetowego. Tym bardziej jeśli mówimy o nowej linii biznesowej dobrze prosperującej firmy, nastawionej na rozwój i stabilny wzrost na rynku w tym segmencie.

Wykonaliśmy intuicyjny, szybki, czytelny i spełniający wymagania klienta sklep, który pozwala złożyć zamówienie na dowolny produkt bez zbędnych komplikacji. Sklep jest wyposażony we wszystkie niezbędne integracje z operatorami płatności czy firmą kurierską, co gwarantuje sprawne realizowanie i obsługę zamówień.

blank
blank
Przygotowany pod wysoką konwersję

Zaprojektowaliśmy sklep pamiętając o tym co jest jego celem - zakup. Intuicyjna ścieżka zakupowa to absolutna podstawa e-commerce.

blank
Zaawansowany konfigurator produktu

Sklep został wyposażony w konfigurator produktu, który pozwala klientowi zamówić karton o odpowiednich parametrach.

blank
Przygotowany do dalszej rozbudowy

Sklep został wykonany na CMS WordPress z dodatkiem WooCommerce, co nie daje ograniczeń przy jego dalszej rozbudowie.