blank

ERES Garage

blank

Warsztat samochodowy i detailing

Jak nowy warsztat samochodowy, działający w dużym mieście może zdominować lokalny rynek, dzięki skutecznym i dobrze skoordynowanym działaniom marketingowym? Mamy na to sposób!

STRONA WWW

seo

google ads

blank
+ 0
zapytań miesięcznie
+ 0
odwiedzin strony miesięcznie
+ 0 %
współczynnik konwersji
+ 0
fraz w TOP20
blank
blank

O kliencie

ERES Garage

ERES Garage to firma z Krakowa, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie naprawy i renowacji pojazdów. Firma specjalizuje się w naprawach samochodów osobowych każdej marki, oferując usługi od podstawowych napraw po te bardziej skomplikowane. ERES Garage jest również ekspertem w dziedzinie detailingu samochodowego.

ERES Garage to część grupy kapitałowej ERES Holding, która skupia firmy związane z motoryzacją, działające głównie na terenie Małopolski. Firma cieszy się uznaniem klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Klientowi zależy na zbudowaniu rozpoznawalności warsztatu i studia detailingu na lokalnym rynku, z naciskiem na pozyskiwanie klientów na wysokomarżowe usługi.

wyzwania

Czemu musimy sprostać?

Zbudowanie renomy i zaufania w branży mechaniki samochodowej do nie lada wyczyn, konkurencja wśród studiów detailingu także daje o sobie znać i stale się rozwija.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z ERES Garage rozpoczęliśmy w maju 2022 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego omówiliśmy cele powstającej firmy na najbliższe lata i wzajemnie oczekiwania wobec współpracy.

ETAP 1

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania strategiczne i marketingowe to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy z marką, która jest nowa na rynku.

ETAP 2

Stworzenie strony WWW

Pierwszym elementem strategii było wykonanie nowej, marketingowej i skutecznej strony internetowej, która będzie bazą wspierającą dalsze działania w zakresie SEO i SEM.

ETAP 3

Strategia SEO dla warsztatu

Kolejnym etapem było rozpoczęcie działań w zakresie SEO, dla usług warsztatu samochodowego. Strategią objęliśmy wszystkie usługi, których zakres stale się zwiększał.

ETAP 4

Strategia SEO dla detailingu

Po pewnym czasie do usług mechaniki samochodowej dołączyło studio detailingu, którego usługi także ujęliśmy w dotychczasowej strategii pozycjonowania lokalnego.

ETAP 5

Kampanie Google Ads

Po nieco ponad roku udanej współpracy, do dotychczasowych działań zdecydowaliśmy się dodać kampanie Google Ads, które od samego początku generują dużą ilość zapytań.

ETAP 6

Stała obsługa marketingowa

Jesteśmy zewnętrznym działem marketingu ERES Garage, odpowiadającym za realizację coraz to nowych celów i założeń, które wspólnie ustalamy podczas comiesięcznych spotkań.

blank
MARKETINGOWY SERWIS TO PODSTAWA

Nowa strona internetowa

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach biznes nie może istnieć bez strony internetowej. Tym bardziej nowa działalność, prowadzona przez młody zespół, nastawiona na rozwój i pozyskiwanie dużej ilości klientów każdego miesiąca.

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy marketingową stronę internetową, której celem jest przedstawienie wszystkich usług firmy ERES Garage, w czytelnym podziale na usługi mechaniczne i detailingowe. Strona w skuteczny sposób skłania do podjęcia działania - konwersji, czyli wykonania połączenia telefonicznego lub wysłania formularza kontaktowego z zapytaniem.

blank
Przygotowana pod wysoką konwersję

Strona internetowa ERES Garage została zaprojektowana w taki sposób, aby obniżyć koszty działań marketingowych.

blank
Czytelny podział usług

Firma oferuje usługi z dwóch kategorii, a nie chcąc rozpraszać użytkowników, stworzyliśmy czytelny podział tych segmentów.

blank
Wartość i konkretne informacje

Każdy klient może zapoznać się na stronie z szczegółami interesującej go usługi, co nie jest standardem w tej branży.

blank
zobacz efekty działań seo

Pozycjonowanie strony internetowej

Wdrażanie strategii rozpoczęliśmy w czerwcu 2022 roku od optymalizacji strony internetowej, którą wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc stronę zadbaliśmy już o przyjazność adresów URL, meta dane czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły branżowe. Podejmowane działania sprawiają, że ruch organiczny generuje ponad 200 zapytań miesięcznie.

blank
Analiza i dobór konwertujących fraz

Budowanie stabilnego źródła ruchu w oparciu o najbardziej konwertujące frazy to sposób na biznesowe powodzenie działań SEO.

blank
Tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie fraz kluczowych wykorzystując wysokiej jakości treści, które dodatkowo edukują użytkowników to skuteczny sposób na wzrosty.

blank
Stała optymalizacja konwersji

Sam ruch w serwisie nie przełoży się na rozwój biznesu, dlatego stale dbamy o optymalizajcę konwersji i realizację celów biznesowych.

Wykres widoczności fraz kluczowych i ruchu

blank

Widoczność serwisu - maj 2022

TOP 3

0

fraz kluczowych

TOP 10

0

fraz kluczowych

TOP 20

0

fraz kluczowych

TOP 50

0

fraz kluczowych

Widoczność serwisu - grudzień 2023

TOP 3

65 blank

fraz kluczowych

TOP 10

241 blank

fraz kluczowych

TOP 20

514 blank

fraz kluczowych

TOP 50

1433 blank

frazy
kluczowe

REKLAMY W WYSZUKIWARCE

Kampanie reklamowe w Google

Po nieco ponad roku udanej współpracy, do dotychczasowych działań zdecydowaliśmy się dodać kampanie Google Ads, które od samego początku generują dużą ilość zapytań i są obok SEO najskuteczniejszym źródłem pozyskiwania nowych klientów na usługi warsztatu i detailingu.

blank

Dobór odpowiednich fraz

Pracę nad kampaniami rozpoczęliśmy od dobrania najbardziej pasujących i dopasowanych fraz.

blank

Wdrożenie kampanii GDN

Wdrożenie reklam graficznych spowodowało znaczny spadek kosztu konwersji, w porównaniu do klasycznych reklam tekstowych.

blank

Efektywne zarządzanie budżetem

Przy wysokim budżecie reklamowym niewielka różnica w koszcie konwersji, znacznie zmienia ilość pozyskanych kontaktów.

Wyniki prowadzonych kampanii

+ 0 %
formularzy wysyłanych
przez kandydatów
+ 0
zapytań każdego
miesiąca
0 %
tańsze kampanie,
dzięki reklamom graficznym
0 %
średni współczynnik
interakcji z reklamą (CTR)