blank

POM POM

blank

Salon groomerski w Poznaniu

Jak zdominować lokalny rynek w branży beauty dla zwierząt? Zobacz co osiągnęliśmy z salonem groomerskim POM POM i jak od zera zbudowaliśmy widoczność i rozpoznawalność poznańskiego salonu.

STRONA WWW

e-commerce

seo

blank
0 %
najważniejszych fraz na rynku lokalnym w TOP3
+ 0
fraz w TOP50 w 12 miesięcy od powstania strony
0
pozycja na frazę kluczową "groomer Poznań"
0
miesięcy współpracy technicznej i marketingowej
blank
blank

O kliencie

POM POM

Salon groomerski Pom Pom w Poznaniu to miejsce stworzone z miłości do zwierząt, oferujące profesjonalne usługi fryzjerskie dla psów. Zespół Pom Pom skupia się na zapewnieniu wysokiej jakości pielęgnacji, w tym kąpieli, strzyżenia, przycinania pazurków, a także innych specjalistycznych zabiegów dla czworonożnych przyjaciół.

Salon Pom Pom wyróżnia się dbałością o komfort i bezpieczeństwo psów podczas zabiegów. Stosowane są wysokiej jakości kosmetyki, a cała procedura odbywa się w przyjaznej atmosferze. Salon stawia na higienę i czystość, regularnie dezynfekując miejsce pracy i sterylizując używane przybory.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Klientka rozwija swoją dotychczasową działalność o nową linię biznesową jaką jest salon groomerski dla psów w Poznaniu. Jest to całkowicie nowe przedsięwzięcie.

wyzwania

Czemu musimy sprostać?

Na rynek wchodzi całkowicie nowy salon, w dużym mieście, które cechuje się sporą konkurencją. Konieczne jest opracowanie planu na znalezienie swojego miejsca na rynku.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z POM POM rozpoczęliśmy w lutym 2022 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego poznaliśmy cele firmy na najbliższe lata i oczekiwania względem działań marketingowych.

ETAP 1   rok wcześniej

Audyt sklepu internetowego

Klientka zgłosiła się do nas ze swoim obecnym sklepem internetowym, który nie spełniał jej oczekiwań, był także mało atrakcyjny i nie pozwalał dalej rozwijać sprzedaży.

ETAP 2   rok wcześniej

Stworzenie nowego sklepu

Po ustaleniu szczegółów i wymagań co do realizacji, przystąpiliśmy do zaprojektowania i wdrożenia nowoczesnego sklepu internetowego z wykorzystaniem WordPress Woocommerce.

ETAP 3

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania marketingowe, zarówno w ujęciu krótko- jak i długoterminowym to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy w tym zakresie.

ETAP 4

Stworzenie strony WWW

Pierwszym elementem strategii było wykonanie nowej, marketingowej i skutecznej strony internetowej, która będzie bazą wspierającą dalsze działania w zakresie SEO i SEM.

ETAP 5

Wdrożenie strategii SEO

Kolejnym etapem było rozpoczęcie działań w zakresie SEO. Prowadzone działania pozwoliły nam zdominować lokalny rynek i zbudować stabilne źródło ruchu i nowych rezerwacji.

ETAP 6

Stała obsługa programistyczna

Przez cały okres współpracy realizowaliśmy zlecenia w zakresie wprowadzania zmian i nowych funkcjonalności do sklepu internetowego czy na stronę internetową.

blank
MARKETINGOWY SERWIS TO PODSTAWA

Nowa strona internetowa

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach biznes nie może istnieć bez strony internetowej. Tym bardziej nowa działalność, chcąca konkurować na lokalnym rynku, prowadzona przez młodą osobę i nastawiona na zrównoważony rozwój - pozyskiwanie klientów.

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nową, marketingową stronę internetową, spójną z dotychczasową identyfikacją wizualną, której celem jest atrakcyjne zaprezentowanie oferty salonu. Strona w skuteczny sposób kieruje osoby zainteresowane skorzystaniem z usług salonu do serwisu Booksy, w którym można zarezerwować wizytę.

blank
Przygotowana pod wysoką konwersję

Nowa strona internetowa została zaprojektowana w taki sposób, aby obniżyć koszty działań marketingowych.

blank
Prowadzi kandydata za rękę

Celem serwisu jest zaprezentowanie całej oferty salonu, dostępnych pakietów oraz przekierowanie do serwisu Booksy.

blank
Daje wartość i pokazuje przewagę

Na stronie w jasny i czytelny sposób przedstawione zostały wartości, których właściciele psów oczekują od salonów.

DOBRY E-COMMERCE TO PODSTAWA

Sklep internetowy

Zadaniem nowego sklepu internetowego producenta odzieży dla psów POM POM jest atrakcyjne przedstawienie oferowanego asortymentu, czyli wysokiej jakości produktów dla zwierząt - ubranek, akcesoriów, fotelików i toreb transportowych czy legowisk domowych.

Wykonaliśmy intuicyjny, szybki, czytelny i spełniający wymagania klienta sklep, który pozwala złożyć zamówienie na dowolny produkt bez zbędnych komplikacji. Sklep jest wyposażony we wszystkie niezbędne integracje z operatorami płatności czy firmą kurierską, co gwarantuje sprawne realizowanie i obsługę zamówień.

blank
blank
Przygotowany pod wysoką konwersję

Zaprojektowaliśmy sklep pamiętając o tym co jest jego celem - zakup. Intuicyjna ścieżka zakupowa to absolutna podstawa e-commerce.

blank
Czytelny i prosty w obsłudze

Barwy spójne z identyfikacją firmy, czytelne przedstawienie oferowanego asortymentu i atrakcyjna prezentacja produktów.

blank
Przygotowany do dalszej rozbudowy

Sklep został wykonany na CMS WordPress z dodatkiem WooCommerce, co nie daje ograniczeń przy jego dalszej rozbudowie.

blank
zobacz efekty działań seo

Pozycjonowanie strony internetowej

Wdrażanie strategii rozpoczęliśmy w lutym 2022 roku od optymalizacji strony internetowej, którą wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc stronę zadbaliśmy już o przyjazność adresów URL, meta dane czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły branżowe. Podjęte działania sprawiły, że już w ciągu kilku miesięcy udało nam się przebić na szczyt organicznych wyników wyszukiwania, w najważniejsze frazy na stałe trafiły do ścisłego TOP3.

blank
Analiza i dobór konwertujących fraz

Budowanie stabilnego źródła ruchu w oparciu o najbardziej konwertujące frazy to sposób na biznesowe powodzenie działań SEO.

blank
Tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie fraz kluczowych wykorzystując wysokiej jakości treści, które dodatkowo edukują użytkowników to skuteczny sposób na wzrosty.

blank
Stała optymalizacja konwersji

Sam ruch w serwisie nie przełoży się na rozwój biznesu, dlatego stale dbamy o optymalizajcę konwersji i realizację celów biznesowych.

Wykres widoczności fraz kluczowych i ruchu

blank

Widoczność serwisu - luty 2022

TOP 3

0

fraz kluczowych

TOP 10

0

fraz kluczowych

TOP 20

0

fraz kluczowych

TOP 50

0

fraz kluczowych

Widoczność serwisu - październik 2023

TOP 3

33 blank

frazy kluczowe

TOP 10

78 blank

fraz kluczowych

TOP 20

213 blank

fraz kluczowych

TOP 50

831 blank

fraz kluczowych