blank

Plantastick

blank

Sklep z podpórkami do roślin

Wyniki wyszukiwania Google jako najskuteczniejsze źródło konwersji w sklepie z innowacyjnymi produktami? Owszem! Zobacz jak działania SEO zwiększyły sprzedaż w sklepie internetowym Plantastick.

e-commerce

seo

blank
+ %
sprzedaży z ruchu SEO
+ 0
fraz w TOP10
0
lata współpracy
+ 0
fraz w TOP50
blank
blank

O kliencie

Plantastick

Plantastick to innowacyjna marka oferująca nowoczesne akcesoria do roślin, wykonane z wykorzystaniem technologii druku 3D. Firma specjalizuje się w produkcji podpórek do roślin i palików do pnączy, które nie tylko wspierają wzrost roślin, ale również stanowią atrakcyjny element dekoracyjny wnętrz. Produkty Plantastick są wykonane z biodegradowalnego tworzywa PLA (polilaktydu), co świadczy o ich ekologicznym charakterze.

Produkty Plantastick są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do różnorodnych stylów wnętrz i potrzeb roślin. Firma zwraca uwagę na ekologiczne aspekty produkcji i dostawy, unikając zbędnego plastiku i papieru oraz zachęcając do ponownego wykorzystania opakowań.

cele

Jakie stawiamy założenia?

Po kilku miesiącach prowadzenia skutecznej sprzedaży wyłącznie za pomocą social mediów, celem jest przeniesienie sprzedaży do sklepu internetowego i jej całkowita automatyzacja.

wyzwania

Czemu musimy sprostać?

Oferowane produkty są dość innowacyjne i niezbyt popularne na rynku. Konieczne jest przebicie się przez dużą konkurencję, oferującą produkt o tej samej nazwie, lecz z drugiej strony całkowicie inny - czego mogą nie wiedzieć klienci.

PROCES WSPÓŁPRACY

Poszczególne etapy realizacji projektu

Współpracę z Plantastick rozpoczęliśmy w marcu 2021 roku spotkaniem konsultacyjnym, w trakcie którego omówiliśmy specyfikę nowego sklepu internetowego, a także wymagania co do projektu.

ETAP 1

Opracowanie strategii działań

Konsultacja i przygotowanie planu na działania strategiczne i marketingowe to absolutna podstawa udanej i skutecznej współpracy z marką, która dopiero wchodzi na rynek.

ETAP 2

Stworzenie sklepu

Po ustaleniu szczegółów i wymagań co do realizacji, przystąpiliśmy do zaprojektowania i wdrożenia nowoczesnego sklepu internetowego z wykorzystaniem WordPress Woocommerce.

ETAP 3

Rozpoczęcie działań SEO

Po kilku miesiącach pozyskiwaniu klientów głównie z social media, klienci zdecydowali się na dywersyfikację źródła ruchu i rozpoczęcie pozycjonowania sklepu internetowego.

blank
dobry e-commerce TO PODSTAWA

Sklep internetowy

Przez pierwsze miesiące działalności produkty Plantastick sprzedawane były za pomocą Instagrama, lecz ilość zamówień i stale zwiększający się asortyment zmusił właścicieli do zautomatyzowania procesu sprzedaży. Był to moment w którym zdecydowali się oni na stworzenie sklepu internetowego, który pozwoli rozwinąć sprzedaż i skalę działalności.

Wykonaliśmy prosty, lecz szybki, czytelny i spełniający wymagania klienta sklep, który pozwala złożyć zamówienie na dowolny produkt bez zbędnych komplikacji. Sklep jest wyposażony we wszystkie niezbędne integracje z operatorami płatności czy firmą kurierską, co gwarantuje sprawne realizowanie zamówień.

blank
Przygotowany pod wysoką konwersję

Zaprojektowaliśmy sklep pamiętając o tym co jest jego celem - zakup. Intuicyjna ścieżka zakupowa to absolutna podstawa e-commerce.

blank
Czytelny i prosty w obsłudze

Jasne barwy, atrakcyjne lecz klasyczne zdjęcia, proste kąty, to wszystko przemyślany sposób na maksymalne zaangażowanie użytkownika.

blank
Zoptymalizowany pod SEO

Sklep został przystosowany do dalszych działań w zakresie pozycjonowania, a także wyposażony w bloga branżowego.

blank
zobacz efekty działań seo

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Wdrażanie strategii rozpoczęliśmy w styczniu 2022 roku od optymalizacji sklepu internetowego, który wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc sklep zadbaliśmy już o przyjazność adresów URL, meta dane czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły branżowe. Podejmowane działania sprawiają, że ruch organiczny odpowiada za ponad 60% wszystkich zamówień w sklepie.

blank
Analiza i dobór konwertujących fraz

Budowanie stabilnego źródła ruchu w oparciu o najbardziej konwertujące frazy to sposób na biznesowe powodzenie działań SEO.

blank
Tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie fraz kluczowych wykorzystując wysokiej jakości treści, które dodatkowo edukują użytkowników to skuteczny sposób na wzrosty.

blank
Stała optymalizacja konwersji

Sam ruch w serwisie nie przełoży się na rozwój biznesu, dlatego stale dbamy o optymalizajcę konwersji i realizację celów biznesowych.

Wykres widoczności fraz kluczowych i ruchu

blank

Widoczność serwisu - grudzień 2021

TOP 3

0

fraz kluczowych

TOP 10

1

fraza kluczowa

TOP 20

3

frazy kluczowe

TOP 50

19

fraz kluczowych

Widoczność serwisu - grudzień 2023

TOP 3

16 blank

fraz kluczowych

TOP 10

105 blank

fraz kluczowych

TOP 20

216 blank

fraz kluczowych

TOP 50

525 blank

frazy
kluczowe