Strona www & pozycjonowanie

Salon groomerski z Poznania

Klient to salon groomerski POM POM w Poznaniu. Dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu, jest to miejsce, które psy uwielbiają i czują się w nim bezpiecznie. Zespół tworzą ludzie przepełnieni miłością do zwierząt. Wykwalifikowany i profesjonalny personel z kilkuletnim doświadczeniem to gwarancja usług na najwyższym poziomie.

POM POM to luksusowe miejsce dla zwierząt, które udowadnia, że za przystępną cenę można nabyć najwyższą jakość świadczonych usług. Poza usługami groomerskimi, POM POM zajmuje się również projektowaniem i sprzedażą funkcjonalnych i bezpiecznych ubrań i akcesoriów dla zwierząt. Produkty można nabyć zarówno w salonie jak i w sklepie internetowym.

blank

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA I 100% ZADOWOLENIA

Zobacz założenia, proces i efekty udanej współpracy.

blank

Cele i założenia współpracy

Klientka - miłośniczka zwierząt i producent odzieży dla psów, zdecydowała się na otwarcie salonu groomerskiego dla psów w Poznaniu. Zaproponowaliśmy stworzenie funkcjonalnej strony internetowej, której celem będzie pozyskanie klienta, poinformowanie o ofercie salonu, a także możliwość rezerwacji wizyty dzięki przekierowaniu do aplikacji Booksy.

Po stworzeniu strony WWW, klientka zdecydowała się na usługę jej pozycjonowania. Celem było zwiększenie rozpoznawalności nowo otwartego salonu groomerskiego na lokalnym rynku, a także zbudowanie stabilnego źródła pozyskiwania nowych klientów.

Zakres współpracy

blank

Strona WWW

blank

Pozycjonowanie

Strona WWW

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy nowoczesną stronę internetową, spójną z dotychczasową identyfikacją wizualną marki. Celem strony internetowej było umożliwienie zainteresowanym użytkownikom zapoznania się z ofertą salonu, dostępnymi pakietami czy charakterystyką usług groomerskich. Stanęliśmy na wysokości zadania dostarczając jedną z najbardziej atrakcyjnych stron WWW w tej branży, która idealnie komponuje się z charakterystyką marki i wnętrzem poznańskiego salonu.

blank
blank
blank

Pozycjonowanie

Pracę rozpoczęliśmy w lutym 2022 roku od kompletnego zera - strona była nowa i nie była nawet zaindeksowana w wyszukiwarce.

Pracę rozpoczęliśmy od optymalizacji strony internetowej, którą wcześniej stworzyliśmy. Było o tyle prościej, że tworząc stronę zadbaliśmy od razu o przyjazność adresów URL czy strukturę nagłówków. Uzupełniliśmy stronę rozbudowanymi treściami o groomingu, a także utworzyliśmy bloga, na którym regularnie publikujemy artykuły branżowe.

W ciągu niespełna 9 miesięcy systematycznej pracy wyprzedziliśmy konkurencję, która dominowała na rynku lokalnym od wielu lat. Podjęte działania sprawiły, że SEO generuje ruch na stronie WWW na poziomie kilkuset użytkowników miesięcznie.

Kluczowe frazy w TOP 1:

Kluczowe frazy w TOP 3:

Kluczowe frazy w TOP 10:

blank
blank
blank
blank

Posumowanie

Zarówno my jak i klientka nie spodziewaliśmy się tak szybkich efektów podjętych działań. O ile byliśmy przekonani, że zaprojektowana i wdrożona strona internetowa zachwyci klientów, o tyle nie mieliśmy podstaw zakładać, że w ciągu niespełna 9 miesięcy zdominujemy lokalny rynek w organicznych wynikach wyszukiwania.

Kontynuujemy współpracę z klientką, stale rozbudowując przyjętą strategię SEO na przykład o szkolenia dla groomerów, a także stale ulepszamy stronę internetową i wdrażamy wszelkie usprawnienia.

SPIS TREŚCI